Czy warto wybielać zęby?

Czy warto wybielać zęby?

Chociaż wbrew pozorom idealnie białe zęby nie są perfekcyjnym kolorem – po prostu wyglądają nienaturalnie i nie świadczą aż tak dobrze o stanie uzębienia, to ciężko nie zgodzić się z tym, że im bielsze zęby tym lepiej. Jeżeli chcemy zobaczyć ludzi z białymi zębami, rzućmy okiem na amerykańską telewizję, filmy, etc. – nawet na filmiki na Youtube. Jeżeli zaś chcielibyśmy zobaczyć kiepskie zęby – tylko trzeba zadać pytanie – w jakim celu? – powinniśmy bez dwóch zdań rzucić okiem na Brytyjczyków. To swoją drogą ciekawe, że mieszkańcy Wielkiej Brytanii aż tak często mają poważne problemy z uzębieniem – to widać nawet po rzuceniu okiem na największych brytyjskich gwiazdorów, po których wyraźnie widać, iż dentysta Kraków nie jest kimś, kogo odwiedzają zbyt często. Nie chodzi nawet o kolor zębów, ale ich stan.

Jak jest z Polakami? Wydaje się, że gdzieś po środku – chociaż generalnie bliżej nam do mieszkańców Wielkiej Brytanii niż Stanów Zjednoczonych. Czy wszystko można zwalać na winę braku pieniędzy? W żadnym razie nie! Chyba każdego stać na szczoteczkę i pastę do zębów? Chyba każdy ma ubezpieczenie zdrowotne, które do pewnego stopnia sprawia, iż można bez większego problemu chodzić do dentystów? Wiadoma kwestia, że najbardziej odpowiedni dentysta Kraków to taki, który przyjmuje prywatnie, ale jednak nawet brak pieniędzy nie powinien być przeszkodą. I tutaj trzeba odpowiedzieć na pytanie zawarte w tytule – czy tak naprawdę warto wybielać zęby? Zdania są podzielone, ale odpowiedź może być tylko jedna – ależ oczywiście, że tak. Białe zęby bardzo zdrowo i ładnie wyglądają, po prostu będziemy bardziej zadowoleni ze swojego wyglądu, gdy będziemy szczęśliwymi posiadaczami białego uzębienia. Bardzo często jest nawet tak, iż głównym powodem braku naszego uśmiechu jest właśnie kiepskie uzębienie. Nawet jeżeli nie przykładamy jakiejś większej uwagi odnośnie tego jak wyglądamy, to tak czy siak próbujemy ukryć swoje uzębienie – tak to już jest.

Ktoś nawet kiedyś powiedział, że Polacy uśmiechają się rzadziej niż Amerykanie nie z powodu gorszego poziomu życia, gorszych warunków atmosferycznych czy mentalności (w USA po prostu trzeba się uśmiechać), a najzwyczajniej w świecie z powodu kompleksów, obawiania się o to co ludzie pomyślą o naszych zębach. Dlatego też jak najbardziej powinniśmy zadbać o swoje zęby, wybielanie zębów to strzał w dziesiątkę. Dobry dentysta Kraków naprawdę nie jest zły. Szczególnie jeżeli podejdziemy profesjonalnie do jego poszukania.

Comments are closed.